„BIAŁO – CZERWONY MAJ” W NASZEJ ŚWIETLICY

Jak zachęcić dzieci do zdobywania wiedzy o Polsce? Jak rozbudzić w nich chęć poznawania geografii, przyrody, historii i kultury własnego kraju? Takich zadań podjęli się wychowawcy świetlicy szkolnej w miesiącu maju-miesiącu kiedy szczególnie bliskie stają się nam symbole narodowe.

Na zajęciach świetlicowych mówiliśmy o położeniu Polski na mapie świata, ukształtowaniu powierzchni, kolejnych stolicach i ich roli na przestrzeni dziejów. Dzieci znakomicie radziły sobie ze wskazaniem głównych miast Polski i ich charakterystycznych zabytków.

Podczas popołudniowych spotkań z książką poznaliśmy legendę o powstaniu państwa Polan, bawiliśmy się w zgaduj – zgadula na temat tańców ludowych. Mówiliśmy o tym, co zachwyca turystów przyjeżdżających do Polski. Były dyskusje na temat wielkich Polaków, polskiej kuchni, przyrody i rodzinnych świąt.

Pogadankom i dyskusjom towarzyszyły działania plastyczne i techniczne. W świetlicy zorganizowana została wystawka tematyczna i konkurs pt. „Jestem patriotą”.

„JESTEM PATRIOTĄ”- wyniki:
I MIEJSCE – Maciej Chudziński kl. I F
II MIEJSCE – Klaudia Kaczmarek kl. III B
III MIEJSCE – Maja Sadowska kl. I A
WYRÓŻNIENIE: Wojciech Ufnalski kl. I A.

Beata Godlewska