"TAŃCOWAŁA IGŁA Z NITKĄ ..."

Zainspirowani wierszem Jana Brzechwy pt. ”Tańcowała igła z nitką ”pierwsze dni grudnia poświęciliśmy na naukę szycia ręcznego.

Uczyliśmy się nawlekać igły, przyszywać guziki, aby w awaryjnej sytuacji nie wyręczać się mamą czy babcią. Poznaliśmy podstawowe ściegi do szycia ręcznego takie, jak ścieg „za igłą”, fastrygowany, ścieg „ przed igłą””i obrzucany. Pani pokazała nam rzeczy, które kiedyś wykonała w szkole z wykorzystaniem ściegu obrzucanego tj. pudełko na”skarby”i poduszeczkę na igły.

I chociaż tak, jak w wierszu Jana Brzechwy podczas naszych zajęć:” …nitce plątały się supełki…,co wytrwali dobrnęli do końca. Co prawda ich igły nie uszyły fartucha, jak mówią słowa wiersza, ale całkiem zmyślne i zabawne cudeńka!

Beata Godlewska