FABRYKA OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH

Niegdyś samodzielne wytwarzanie ozdób świątecznych było piękną tradycją, którą kultywowało się w polskich rodzinach. Prace nad ozdobami dawały dużo radości i jednoczyły rodzinę.

Dziś, preferuje się zakup gotowych ozdób, robionych w milionach powtarzalnych egzemplarzy. To odziera Gwiazdkę z pewnej magii.

Zajęcia świetlicowe pod nieco przekornym hasłem: „Fabryka ozdób świątecznych”, miały na celu pokazanie dzieciom, że warto zabawić się we własnoręczne robienie świątecznych ozdób.

Kiedy w ruch poszły nożyczki, bibułka, koraliki, słomki do napojów i inne ,/ czasami dziwne drobiazgi/ okazało się, że dziecięca fantazja i wyobraźnia działają cuda.

Nasza pięknie przystrojona sala zyskała klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, zaś poczynione spostrzeżenia Świetlików potwierdziły, że „najpiękniejsze ozdoby wykonywane są ręcznie”.

Dzisiaj...wydzieramy, naklejamy i takie oto choineczki mamy!

...bombeczki, łańcuszki...

Dekoracja gotowa!