XIII GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK 11-01-2014

Zwyczajem lat ubiegłych i w tym roku odbył się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. To już po raz trzynasty spotkały się wszystkie szkoły podstawowe z naszej gminy, żeby chwalić Pana swoim śpiewem.

Naszą szkołę reprezentował chór Viva la Musica. Uczniowie zaśpiewali kolędę "O gwiazdo betlejemska" oraz pastorałki: "W tę betlejemską jasną noc" i "Jakaś światłość".

O tym jak wielką popularnością cieszy się przegląd najlepiej świadczy rosnąca corocznie liczba przybyłych na niego uczestników i słuchaczy.

Przegląd prowadziły panie Izabela Buszkiewicz i Lidia Jakubowska. Pani dyrektor Ewa Szybiak- Lewandowska podziękowała wszystkim chórom za udział w przeglądzie i wręczyła pamiątkowe nagrody i słodycze dla dzieci.

Szczególne podziękowania należą się księdzu Eugeniuszowi Leoszowi za udostępnienie świątyni.

Lidia Jakubowska

obrazek obrazek