GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK 12-01-2012

Okres Bożego Narodzenia to czas pokoju, miłości i nadziei na lepsze dni. Takim hasłem rozpoczął się w kórnickiej kolegiacie dnia 12 stycznia 2012r. XI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. We wspólnym kolędowaniu wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z naszej gminy. Organizatorem tego spotkania tradycyjnie już od lat jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tytusa Działyńskiego. Tegoroczne spotkanie otworzył ks. Eugeniusz Leosz.

Kolędowanie rozpoczęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kórniku- Bninie, przygotowani przez panią Ewelinę Maciorowską.W ich wykonaniu usłyszeliśmy utwory: „Świeć gwiazdeczko”, " Jezus Malusieńki”, " Przybieżeli do Betlejem”. Następnie wystąpił chór ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II ze Szczodrzykowa. Dzieci, przygotowane przez panią Hannę Pietraszko, zaśpiewały kolędy: "Cicha noc", "Przybieżeli do Betlejem" i "Dzisiaj w Betlejem". Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Wójkiewicza w Radzewie, przygotowani przez panią Danutę Przybył i panią Katarzynę Szymankiewicz, zaśpiewały następujące utwory: „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Aniołki” , „Weseli Anieli". Jako ostatni wystąpił chór Viva la Musica ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku, kierowany przez panią Lidię Jakubowską. W wykonaniu chóru usłyszeliśmy utwory: "Przybyli z nieba", "Chrystus się narodził" i "Dzień jeden w roku". Należy podkreślić, że dzieci biorące udział w przeglądzie dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń. Na zakończenie spotkania wspólnie odśpiewano kilka kolęd.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości: uczniom, opiekunom, zaproszonym gościom, rodzicom i przyjaciołom. W szczególności dziękujemy księdzu Eugeniuszowi Leoszowi za udostępnienie kórnickiej świątyni.

Lidia Jakubowska

obrazek obrazek