III GMINNY PRZEGLĄD PIEŚNI POWSTAŃCZYCH 23-11-2013

Od pierwszych dni Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 pieśni i piosenki były nieodłączną częścią życia powstańczego. Śpiewano pieśni patriotyczne wyniesione z domów rodzinnych, pieśni skautowe, pieśni religijne.

Właśnie takich utworów mogliśmy posłuchać 23 listopada br. podczas III Gminnego Przeglądu Pieśni Powstańczych, zorganizowanego przez Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego.

W przeglądzie udział wzięły chór z Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Robakowie, chór ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szczodrzykowie, uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Wójkiewicza w Radzewie, chór ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Teofili z Działyńskich Szołdrskiej-Potulickiej w Kórniku i chór "Viva la Musica" ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku.

Na zakończenie dyrektorzy i nauczyciele przygotowujący uczniów otrzymali pamiątkowe książki i dyplomy, a uczniowie- upominki.

Dzieci dostarczyły licznie przybyłym słuchaczom wielu niezapomnianych wrażeń, miłego nastroju, refleksji i historycznej zadumy.

Lidia Jakubowska