II GMINNY PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ 24-11-2012

"Wojenko, wojenko, cóżeś ty za pani..." Słowa tej pieśni często wybrzmiewały podczas tegorocznego, drugiego Gminnego Przeglądu Pieśni Patriotycznej, który odbył się 24 listopada br. w strażnicy. W koncercie uczestniczyło pięć chórów i zespołów z różnych szkół naszej gminy. Mogliśmy zatem usłyszeć liryczne pieśni w wykonaniu uczniów Gimnazjum z Robakowa, jak i rzewne utwory przygotowane przez szkoły ze Szczodrzykowa i Radzewa, a także marszowe piosenki chórów z Bnina czy Kórnika. Na zakończenie chóry i przybyli goście wspólnie odśpiewali "Rotę".

Przegląd był podsumowaniem spotkania w ramach obchdów 94 rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego 1918-1919, przygotowanego przez Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego- Koło Kórnik. Podczas spotkania wreczono także Pamiątkowe Krzyże Powstańcze rodzinom powstańców, ufundowane przez Urzad Miejski w Kórniku, a wręczane przez pana burmistrza Jerzego Lechnerowskiego.

Podsumowaniem przeglądu było rozdanie przez prezes Towarzystwa Pamięci- panią Dorotę Przybylską i pana burmistrza szkołom i dyrygentom pamiątkowych nagród i dyplomów, a uczniom słodkich upominków. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie, które jest wyrazem naszego patriotyzmu i przywiązania do Ojczyzny.

Lidia Jakubowska