DZIEŃ „BABCI” 30-08-2012

Szkole Podstawowej nr 1 w Kórniku stuknęła sześćdziesiątka. Jako „babcia” prezentuje się jednak świetnie. Ostatnio przeszła metamorfozę – gruntowną - gdyż z gruntu wystrzeliły w powietrze nowe mury. Prezentują się tak:

Uroczyste otarcie nowej-starej szkoły odbyło się 30 sierpnia 2012 roku. Gości wielu zaszczyciło nas swoją obecnością. Nie zabrakło burmistrza Kórnika Jerzego Lechnerowskiego, przedstawicieli Rady Miejskiej z przewodniczący Maciejem Marciniakiem na czele, budynek poświęcił proboszcz Parafii Wszystkich Świętych, ksiądz Eugeniusz Leosz. Przed gmachem zgromadziła się także liczna delegacja pracowników urzędu uczestniczących w rozbudowie naszej szkoły szkoły, przedstawicieli Rady Rodziców, prasy oraz wielu przyjaciół związanych zawodowo i emocjonalnie z naszą szkołą.

Przecięcia wstęgi, czyli symbolicznego otwarcia nowego budynku szkoły, dokonał Pan Burmistrz Jerzy Lechnerowski wraz z Panią Dyrektor Elizą Wasylkowską – Ziółkowską.

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego uczniowie klas V i VI nawiązali do wydarzeń z 30 sierpnia podczas programu artystycznego. Na oczach zgromadzonych wznieśli szkołę z tekturowych pudełek. Podkreślili tym samym, że jest ona wspólnym dobrem, gdyż powstała dzięki zaangażowaniu wielu rąk, umysłów i serc.

Michał Dzieliński

obrazek obrazek