ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 10-11-2011

W dniu 10.11.2011 na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 1 w Kórniku odbył się apel z okazji Święta Niepodległości. Organizacją zajęła się pani Alicja Serwatkiewicz wraz z dziewczętami z klasy VIc. Uczniowie mogli posłuchać ogólnego zarysu historycznego, obejrzeć krótki film, a także inscenizacje prezentowaną przez szóstoklasistki. Wszystko to miało na celu przybliżenie dzieciom istoty odzyskania przez Polskę Niepodległości i ponownego pojawienia naszej Ojczyzny na mapie Europy. Pani Alicja zachęcała również do przybycia pod pomnikPowstańców Wielkopolskich oraz wywieszenia biało-czerwonych flag w oknach w dniu 11.11. Apel miał bardzo wyniosły i patriotyczny charakter. Wszystkim osobom, które były zaangażowane w jego organizację, należą się słowa pochwały.

Adam Prokopczuk

obrazek obrazek