ZAWODY POWIATOWE Z HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ I RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

Miesiące jesienne w kalendarzu szkolnym to czas na rywalizacje szkół w grach zespołowych.
7 listopada uczniowie z SP 1 reprezentowali gminę Kórnik w półfinale powiatu poznańskiego w halowej piłce nożnej w Kostrzynie. Zwycięstwa z Rokietnicą i Kostrzynem oraz remisy ze Skórzewem i Krosnem dały w końcowej tabeli drugie miejsce i awans do najlepszej 6-tki powiatu, co zawsze w tej bardzo mocno obsadzonej dyscyplinie, jest sporym sukcesem.

Podobnie jak przed rokiem gospodarzem finału była szkoła z Pobiedzisk. Stawką były rzecz jasna medale , a także awans do rozgrywek rejonowych. Niestety po remisie w grupie z Suchym Lasem i porażce z Krosnem 0:2 przyszło Nam zagrać mecz pocieszenia o 5-te miejsce. Remis w regulaminowym czasie gry oznaczał rzuty karne, które lepiej strzelali uczniowie z Lubonia. W tym roku więc bez medalu w „halówce”. Trzeba docenić inne Szkoły, które okazały się lepsze. Chłopcy w tym samym niemal składzie zapowiadali medal w piłce ręcznej. I obietnic dotrzymali.

W turnieju półfinałowym w Suchym Lesie do ostatniego meczu szło gładko. 4:0 z Luboniem, 4:3 z Suchym Lasem i 6:3 z Krosinkiem. Awans zapewniony i spora dekoncentracja. W ostatnim meczu przegrana aż 1:9 ze Swarzędzem, na szczęście bez żadnych konsekwencji. 27 listopada najlepsze 4 szkoły podstawowe walczyły o medale w hali przy SP 5 Swarzędz. Gospodarze byli w tym roku byli poza zasięgiem innych. W pełni zasłużenie zdobyli złote krążki. Srebro dla Buku i co najważniejsze brąz dla Naszej Szkoły po zwycięstwie 5:1 z Dopiewem! Warto zaznaczyć, że w tej trudnej dyscyplinie drugi raz z rzędu stoimy na podium. Rok temu cieszyliśmy się z drugiego miejsca. W Tym jesteśmy dumni z brązu!

Skład obu dyscyplin:
Antoni Szymczak, Krystian Pabisiak, Miłosz Garstkiewicz, Adrian Bladocha, Alan Dąbkiewicz, Lambert Raczyński, Jakub Cuprych, Kacper Jakubiak, Filip Młynarczyk, Tymek Gabski, Dariusz Gandecki, Oliwier Sobiak, Michał Paczkowski, Bartosz Gąska

Adam Prokopczuk