MISTRZOSTWA GMINY KÓRNIK W CZWÓRBOJU LA 110-09-2014

W dniu 11 września odbyły się już drugie zawody sportowe w roku szkolnym 2014/2015. Po zmaganiach piłkarzy do boju ruszyli lekkoatleci. Na etapie szkół podstawowych rywalizacja toczy się w 4 konkurencjach: bieg na 1000 metrów ( dziewczęta 600 metrów ), skok w dal, bieg na 60 metrów i rzut piłeczką palantową. Każdy rezultat przeliczany jest na punkty za pomocą specjalnej tabeli, a suma wyników 5 zawodników i 5 zawodniczek daje końcowy wynik.

I tak oto chłopcy z SP 1 Kórnik w składzie: Filip Młynarczyk, Tymoteusz Gabski, Dariusz Gandecki, Oliwier Sobiak, Krystian Pabisiak uzyskali łącznie 661 punktów zajmując 2 miejsce. Zwyciężyła Szkoła z Bnina, która zdobyła 12 oczek więcej.

Natomiast wynik 782 punkty dał dziewczętom z Naszej Szkoły 1 miejsce! Gratulacje dla Oli Smoczyk, Klaudii Kowalskiej, Julii Majchrzak, Martyny Jakubowskiej, Zosi Flerkowskiej, Kingi Kaczmarek i Katarzyny Kornaś. Na drugim miejscu uplasowała się Szkoła z Radzewa.

Indywidualnie 2-gie miejsca zajęli Filip Młynarczyk i Ola Smoczyk, natomiast trzecie Klaudia Kowalska. Brawo!

Na wiosenne finały powiatu poznańskiego najprawdopodobniej pojadą oba Nasze zespoły ponieważ w ostatnich latach awans z gminy uzyskiwały 2 najlepsze drużyny wśród dziewcząt i chłopców.

Adam Prokopczuk