XVIII GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORALEK 12-01-2019

Dnia 12 stycznia 2019 roku już po raz osiemnasty kórnicka Kolegiata gościła chóry i zespoły ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Tego bowiem dnia odbył się XVIII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Uczestnicy wprowadzili widownię w niepowtarzalną atmosferę Bożego Narodzenia. Chór „Viva La Musica” Szkoły Podstawowej nr 1 w Kórniku zaśpiewał trzy kolędy: ”Jaka światłość”, „W tę betlejemską...”, „O gwiazdo betlejemska”. Dzieciom należą się gromkie brawa a nauczycielom słowa uznania za przepiękne wykonanie kolęd i pastorałek. Różnorodność utworów sprawiła, że tegoroczny Przegląd był wydarzeniem ciekawym, łączącym artyzm i głębię przekazu i pozwolił powrócić na chwile,wspomnieniami do świątecznej atmosfery. Uczestnikom spotkania podziękował ks. proboszcz Grzegorz Zbączyniak, dzięki którego życzliwości mogliśmy gościć w kórnickiej kolegiacie. Na zakończenie Przeglądu wszystkie obecne chóry z naszej gminy pod batutą wiceburmistrza Sebastiana Wlazłego przepięknie wykonały kolędę :„ Wśród nocnej ciszy”. To właśnie takie spotkania są okazją do kultywowania tradycji kolęd i pastorałek pośród dzieci i młodzieży. Czas spotkania przy betlejemskim żłóbku małych i dużych przerodził się w radosne tryumfy Króla Niebieskiego, który z miłości do każdego z nas przyszedł na świat przynosząc pokój, pojednanie i nadzieję.

Maria Grzybowska, fot. Maria Grzybowska